Hakkımızda

Doğacak buzağı sayısını ve süt verimini artırmayı destekleyen Actimoo, çiftçileri kurulum ve takip için destek ekibine ihtiyaç duymadıkları kolay kullanımlı teknoloji ile buluşturuyor.

Actimoo Nedir?

Süt inekçiliğinin en önemli sorunlarının başında sürdürülebilir üreme verimliliği gelmektedir. Bir inekten yılda bir yavru alınması ideal koşul olduğu halde, yeni doğan buzağı sayıları malesef beklenenin çok altında olmaktadır.  İşletmelerde etkili ve karlı üreme, özenli ve sürekli kızgınlık tespiti gerektirir. Düşük doğurganlığa sebep olan baş faktör kızgınlığın tespit edilememesidir. 

Sürekli kızgınlık kaçıran, kaçırmasa bile bir türlü tohumlamada başarı sağlayamayan çiftçilerimiz için en büyük yardımcı ürün Actimoo, hayvanın boynuna takılan ve hareketliliğini takip ederek kızgınlık anında çiftçiye SMS veya e-posta yoluyla bilgi veren bir sistemdir.

Actimoo’nun kurulumu ve kullanımı için ek altyapı ve internet erişimi gerekmiyor. Tek bir okuyucu tüm verileri toplamak için yeterli oluyor. Akıllı telefonunuza indireceğiniz mobil uygulama ile sistemdeki grafikleri görüntüleyebilir ve ineklerin hareketlerinden kolaylıkla haberdar olabilirsiniz. “Ben internetten, sistemden anlamam” diyenleri teknoloji ile barıştıran Actimoo, uzun ömrüyle çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırıyor. 

ACTIMOO’NUN FAYDALARI

Maliyetleriniz Düşer. Karlılık Artar!

Sadece bir kere kızgınlık kaçırmanın maliyetinin en az 900 TL olduğunu biliyor musunuz?

Gizli Kızgınlığın da Tespitini Yapar.

Gizli kızgınlıkta gözle görülebilir hareketlilik olmayabilir, aktivitemetre hassas algılama kabiliyeti sayesinde kızgınlığı tespit eder. Doğru zamanda tohumlama için sms ve e-posta ile sizi bilgilendirir.

Düvelerde Kullanım İmkânı Sunar.

Sağımhane ihtiyacı olmadan her büyüklükte çiftlikte kullanılabilen sistem, düvelerinizin kısa sürede gebe kalması için en büyük yardımcınızdır. Actimoo düvelerdeki gözünüz olsun.

Kızgınlık Belirtileri Tam Zamanında Cebinizde!

Araştırmalar kızgınlığın genellikle gece başladığını gösteriyor. Bağımsız çalışma özelliği ile inekleriniz sağımhaneye gelmeden önce tam zamanında uyarı alırsınız.

Sürünüzün Sağlığını Korumanızda Güvenilir Bir Yardımcıdır!

Zamanında tohumlama hayvanların yaşam kalitesini artırır. Düşük durumunu ve başarısız tohumlamaları bir sonraki kızgınlık zamanında öğrenebilirsiniz.. Sağlıklı sürülere sahip olmak başarılı tohumlamadan geçer.

Hormon Uygulamaları Olmadan Gebelik!

Senkronizasyona gerek kalmadan zamanında kızgınlık tespiti Actimoo ile mümkün.

ACTIMOO’NUN ÖZELLİKLERİ

  • Kolay kurulabilen bir sistemdir. Aktivitemetre hayvanınızın boynuna kolayca bağlanır. Okuyucu prize takılır.

  • Ek donanım gerektirmeden kullanılır.

  • Aynı aktivitemetreyi birden fazla inekte kullanma imkânı vardır.

  • Aktivitemetre takılı olan hayvanın gebe kalması durumunda, aynı aktivitemetreyi bir başka hayvanda kullanabilirsiniz.

  • 7/24 Kesintisiz Takip ve Anında SMS İle Uyarı...

  • iOs ve Android işletim sistemine sahip cep telefonu, tablet ve bilgisayarlardan, aktivitemetre takılı hayvanlarınızın kızgınlık takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.

  • Donanımlar ve yazılımlar, 3 yıl boyunca garanti kapsamındadır.